KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Which type of credit is usually used for cars, mortgages, and student loans? consumption credit installment credit secured credit cards service credit
statistics question- please help and show work.
Tires are caused by the force of gravity from the sun and moon acting on earth true or false
When you save a file for the first time, you must _____. use the save as command name the file print the file create a directory?
Read the sentence and select the type of noun or pronoun that corresponds with the bolded word. SEVERAL people from our family have visited the Washington Mon
The diagram shows 2 wheels of radii 15 cm and 24 cm. Their centres, H and K, are 41 cm apart. ( Refer to the attatchment given )Help me find the lengthof the be
what do you get when you subtract 15 tens from 25 hundreds
women in roman society had the right to
which types of stress on the earths crust is due to tectonic plates colliding ?
what is the mass of 2.5 mol of ca, which has a molar mass of g/mol