HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Why was Ivan III called "the Great"? A. He unified Russia, took the title of tsar, and rebuilt Moscow's Kremlin. B. He expanded the Russian Empire, freed the se
The sum of two consecutive integers is less than 83. Find the pair of integers with the greatest sum.
discuss the relationship between the size and weight of an object and the amount of friction that is present
why isnt food the only limiting factor that keeps populations from growing too large
Which of the following is a factor that contributed to the formation of the Farmers' Alliance? low crop prices restrictive tariffs government regulations lack o
If x = –1 and y = 2, what is the value of the expression 2x3 – 3xy ?
What arouses men more than any other scent in the world (according to the Smell & Taste Treatment and Research Foundation in Chicago)?
x+y=10 x-y=20 how do you solving systems of equations with elimination
suppose you mix food coloring in water to make it blue. Have you made a solution or suspension. Explain........PLZ HELP
Why were the Palmer Raids seen as a violation against civil liberties?