Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

6 ice cream cones cost $10. How much does 9 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
$15.00 hope this helps!
Answer Link
WG10104 WG10104
  • 01-03-2017

15 dollars is the answer



Answer Link

Otras preguntas

Which is not something Christopher Columbus is known for? A. safely bringing his ships to landfall despite a much longer voyage than he expected B. convincing F
Which of the following makes a true statement? (5 points) The Senate has a Rules Committee that sets limits and rules for both the House and Senate on debating
Find the slope and y intercept of this equation y=(2-a)x+a
I need a essay or paragraph about Dr. jose rizal
The three domain system recognizes fundamental differences between the two groups of which one of these? Eukaryotes Prokaryotes Protists
Changes in the trilobite exoskeleton can be attributed to ____..
elli has some money If she buys 2 comic books, she will have $7 left If she buys 3 comic books, she will need $8 more. How much does each book cost?
tienes un Gato o un perro
one way in which immigrants changed american life is by.... A:Studying American laws B:Learning English C:Refusing to speak there native Languages D:Bringing t
(MC)The March on Washington was an attempt to do which of the following? pressure Congress to pass a Civil Rights law end minority participation in the Vietnam