demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x 8x-6x= simply
What is the LCM and GCF of 37 and 12
what is 4,175 nearest ten
find the gcf of 24m and 16mm
how do you do number 2
Can someone answer please. Math question, screen shot attached
Select the answer that best completes this sentence: Mi amigo es _______ y divertido. rosa cómico dos amarillo
american colonists organized the first continental congress to?
Carolyn leaves at 2:15 and drives 40 miles per hour. Marcel leaves at 2:45 and drives at 65 miles per hour. If they are traveling the same route, at what time w
what is twelve times nine divided by six