Seudónimo Seudónimo
  • 01-04-2017
  • Mathematics
contestada

8 ducks for $23.60 how much per duck

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-04-2017
If 8 ducks are for $23.60, then one duck would be:
23.60 ÷ 8
2.95

So one duck would be $2.95. 
I hope that's correct, good luck.

Answer Link
raymariaperry raymariaperry
  • 16-03-2021

Answer: the answer is $2.95

Answer Link

Otras preguntas

if the cafeteria uses 10 gals of milk in 3 days how many gals of milk are used each day
How to write a research paper on registered nurses
witch native american group lived in wigwams and longhouses
Select the hypothesis of the conditional statement. if it rains on sunday, then we will stay indoors. a. it rains on sunday b. we will stay indoors
Language often reflects the melding of various societies, cultures and ethnic groups.
1.268 to the nearest tenth
Which of these is an example of direct characterization? a. actions or thoughts that reveal what a character is like b. dialogue between a character and other
Of the 320 students in 8th grade, 3/8 have a pet. How many students in 8th grade have a pet?
how many times larger is 3.19 x [tex] 10^{8} [/tex] than 8.23x10 to the fifth power?? plz show work
It is important for your group to develop a ___________ of viable options. a. lot b. bunch c. list d. variety Please select the best answer from the choices pro