T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Which pay is equivalent to 16 $ per hour A) 48 for 3 hours B)120 for 12 hours C) 60 for 5 hours D) 96 for 9 hours
Select the correct answer. Which is the best example of positive peer pressure? A. Jessica dresses in nice designer clothes every day at school. Everyone else
Graph the function. Describe its position relative to the graph of the indicated function
Air pressure is caused by the density of gas molecules in the air. Please select the best answer from the choices provided T F
Read and choose the option with the correct answer, based on what you learned from the lesson . I am Felicio, I am 23 years old and I live in a house with my m
How would the graph of the function y=x2-8 be affected if the function were changed to y=x2-3 A) the graph would shift 3 units down B) the graph would shift 5
which of the following has the greatest value?A) .4B) .36C) .052D) .173E) .0985I need help ​
If one bullet is dropped from a certain height and another is fired from a gun horizontally from the same height which one will hit the ground first or will the
Read the passage. (1) Standardized testing in education is clearly the most effective way to assess a wide range of students to gauge their progress. (2) Many
True or false Need help!!