shalacrawfored shalacrawfored
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

chickens cutlets are on sale for $3.48 per pound how much will it cost o buy 3.5 pounds of chicken cutlets?

Respuesta :

brainchampion brainchampion
  • 02-05-2017
The answer is $12.80 because you have to multiply 3.48 by 3.5
Answer Link
dillon81099 dillon81099
  • 02-05-2017
12.18 you multiply the 3.48 times 3.5
Answer Link

Otras preguntas

Rmshot bought a 3.5oz chocolate bar.within 15minutes he had eaten 0.6 of the bar. How many ounces did he eat?
Okay so I have three tests tomorrow. Haven't even started studying for two of them (Literature and History) but I already know science. How do you all learn 40
Okay so I have three tests tomorrow. Haven't even started studying for two of them (Literature and History) but I already know science. How do you all learn 40
solve the proportion2x + 1/x + 1 = 14/3x-1
The square root of 617 is between which two numbers?
Madison was driving at 40 mph and went 80 miles. How long did it take madison?
Find the distance between two parallel lines: x = 11 and x = 5.
Prove identity tan 3x−tan 2x−tanx = tan 3xtan 2xtanx
Which of the following writers did not come from Ireland? a) W. B. Yeats b) James Joyce c) Seamus Heaney d) Oscar Wilde e) none of the above; all came from
If 6x −3 = −5x +7, then x =? Can someone explain this one?