Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

1.Which of the following forms only Ionic Bond?1)Ca 2)C 3)Si 4)P2.How many atoms of Na are present in 92 a.m.u of it?a)4 b)5
The Apostle Paul had something to say to everyone in his churches, including children. Learn more by reading Ephesians 613 and if necessary, other reference mat
The length of a rectangle is 4 inches more than its width. The area of the rectangle is equal to 5 inches more than 2 times the perimeter. Find the length and w
Determine the period
please help!! will give brainliest
Someone who believes in divine rule believes that God
At a particular restaurant, each slider has 225 calories and each chicken wing has 70 calories. A combination meal with sliders and chicken wings has a total of
Help me please……………………..
Write a 500-750 word essay informing the audience why an item you care about is superior to all others. Model your style of writing after "Modern Faithful Steed
2. What weakness and what strength is coronavirus exposing our society ? Please someone’s answer this question for me I have teen court I need help please or