izzjax izzjax
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

The local bakery has an offer on rye bread at the end of the day. It sells 20 loaves of rye bread for $10. What is the unit price (price per loaf) of rye bread?

Respuesta :

GerardwayloveXD
GerardwayloveXD GerardwayloveXD
  • 02-06-2017
2$ per loaf

20/10

hope that helps!!!
Answer Link

Otras preguntas

25% of 88 is the same as what percent of 22? 1) 12 1/2% 2)40% 3) 50% 4) 100%
I need help with (-2)^5 + (-5)^2
1/4(12x+16)=10-3(x-2) anyone?
is the decimal form of 13/3 a rational number.
What is the value of 3 in 63.856
8 times 51 show your work
a mulberry silk worm can spit a single thread the measure up to 3,900 ft in length. write the number in scientific notation?
A carton can hold 1000 unit cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1 inch. Describe the dimensions of the carton using unit cubes. Can you explain to me how to
By tradition, when does the presidential campaign begin?
20,000 is 1/10 of what?