Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP ASAP The magician gives them to Ah Fo as a reward for rescuing the emperor. 1. Ah Fo asks the magician for suggestions 2. Ah Fo asks for a day to
Please please please help me
Se llama así a las características del sonido.- - - - - D - - - -tema: Musica
Can someone please help me please?
what is persuasion? .....................
That old dude floating on his longboard wearing a hooded wetsuit and gloves. A correct B comma splice C run-on D fragment
Mike made a scale drawing of an apartment. The scale he used was 1 centimeter : 2 meters. In the drawing, the living room is 2 centimeters wide. What is the wid
I need help with this question please.
who likes Grace Gaustad
Help please xx Which economic indicator measures economic growth?