leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer ??????????????
Felicia is a girl who plays on a co-ed volleyball team. Besides Felicia, the team is made up of 7 boys and 4 other girls. The team decided to randomly select it
Which groups did the radical reconstruction affect
What factors influence the amount of protein one should get in their diet?
Which value for x makes the sentence true? 1/50+x=1/10
different ways to model of 3/2
please please help me asap!
Please help me!!!! Use matrix X below.
What became more like a club rather than a public office for Ancient Rome
(PLZ HELP ASAP!!!!!!) The quote below, from “Jazz Fantasia” by Carl Sanburg, is an example of which type of sound device? “Drum on your drums, batter on your ba