jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

The longest terms in congress are served by
How are the jin wang and danny/chin-kee plotlines similar?
How would you describe the shape of the Elodea leaf cell?
What is the circumference of a circle with a radius of 56 ?
Kirk lacks self-confidence and tends to follow the crowd. Which of these influences could cause Kirk to turn to tobacco and other drugs? A. Websites that pro
how is coriander produced?
Y=4 over 5x-2 in standard form step by step
When magma undergoes crystallization above ground, what type of rock results?
a builder buys 24.5 acres of land to develop a new community of homes and parks the builder plans to use 0.25 of the land and park how many acres will he use fo
Once the depth of snow and ice reaches more than 30 to 40 meters, the force of friction begins to pull a glacier downhill. True or False