ourlittlefamily0418 ourlittlefamily0418
  • 01-02-2024
  • Mathematics
contestada

A basketball regularly sells for $28. It is 20% off. How much will you pay for the basketball?

Respuesta :

z8s6rpn2dv z8s6rpn2dv
  • 01-02-2024
It will be 22.40 and you can easily do this
Answer Link

Otras preguntas

complete the steps to find the quotient of 492 ÷ 6. enter your answer in the space.step 1( ___÷6) +(180÷ 6)+( ____÷ 6) step 2 _____+_______+2 Quotient______
Cual es la posicion basica de la pantalla en baloncesto
Work is equal to _____.
Randy bought 6 candy bars for $7.74. What is the cost per candy bar?
What obstacles to improving their lives did native americans face in the 1950s?
A machine can print 80 T-shirts in 10 minutes. Find the number of T-shirts the machine can put in an hour
A flower bed is in the shape of a triangle with one side twice the length of the shortest side and the third side is 18 feet more than the length of the shortes
20:10 in simplest form
There are 420 pennies in a 12 oz jar. How many pennies are there per oz in the jar
Solve for the amount of monthly interest that is owed on an interest-only loan based on the following facts: Loan amount $115,000, annual interest rate of 7%? $