makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Ned’s frog jumped 38/100 meter. Then his frog jumped 4/10 meter. How far did Ned’s frog jump
find the value of f find the value of f
Como cree que se desarrollaria en la actualidad Honduras, si no se hubieras separado el Estado de la Iglesia?
How to Reflect a shape in y=-x
You have decided to take up carpentry and build your mother a set of shelves. However, you have not refined your skills very well and while sanding the shelves
Example 10. If x = 1+ √2, then find the value of (x-1/x)^3 -
Express the following fractions as decimals A . 11/25B . 3/15.​
A specified example of adaptation in translation
Which of the following is NOT true of the Dutch regarding religious practices in their New World colonies?
Another term for a risky mortgage is a?