mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

Bella is making button barrettes. She allows each of her friends to reach into er bag of buttons and randomly pick a color.
What is the awnser to(3+4)x6
Four interior angles of a pentagon measure 88°, 118, 132, and 100°. What is the measure of the fifth interior angle? 82 92 102 112
What type of animal was used to get supplies to the front line as they were quick and hard to shoot. a. camels c. pigeons b. dogs d. horses Please select the be
ZDAC = ZBAD. What is the length of AC? Round to one decimal place.
the powers guaranteed to the states are referred to as ___ powers. a) rational b) judicial c) enumerated d) reserved
find the value of root 121 + 3 over root 125
Find the surface area of the rectangular prism above using its net below
what was Rudolf Virchow trying to prove through his work
I n a polygon, there are 6 right angles and the remaining angles are all equal to 200 degrees each. Find the number of sides of the polygon.(pls try to help me