boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

Is escrow used for recurring or nonrecurring fees?
Line segments and angle measures and side measures (PLEASE HELP)
Your sister is very good at playing the piano. What is her piano playing ability an example of?.
Joey has three john jacob jack Jacob is older than john but younger than Joey. Jack is younger than john list all four brothers in oldest to youngest
Please solve Natalia paid $38.95 for three medium-sized pizzas and a salad. If Natalia paid $11.98 for the salad, how much did each pizza cost? Enter your answe
jada can write 3 1/4 pages in 8 minutes. At this rate, how many pages could jada write in 24 minutes?
Help please can someone help me
Can you guys help me?
A fair coin is tossed four times. a. Find the probability that the outcome is HTTH in that order. b. Find the probability that exactly two heads are obtained.
Part of eukaryotic cell division during which the cell nucleus divides.