Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the most accurate description of the Nazi camp built at Auschwitz, Poland?
Check my answer please?
A survey of an athletic shoe store’s customers showed that 8% of the customers run every day. The store has approximately 1900 customers. About how many of th
Whats the next number 0 3 8 15 24 35
Which of the following is a true statement about the countries highlighted on the map? A)They are the greatest supporters of international efforts to develop r
how does the senate represent their home state
Drugs are substances that cause a change in a person's physical but not mental state.True or Flase
which part of the cell membrane is polar and allows the cell to exist in water
Tasha made 128 ounces of punch how many cups of punch did Latasha make
Which causes malaria, African sleeping sickness, and amoebic dysentery?