labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

change the direct objects to direct object pronouns and if it is a question answer. 1 el camarero pone los vasos en la mesa
How many moles of agcl are contained in 244 ml of 0.135 m agcl solution. the density of the solution is 1.22 g/ml?
Read the sentence. All high school students want to help make their world a better place. This sentence is an example of _____. an either/or argument an overge
solve y=x^​2+23 for x
What are 5 different ways that a workplace hazard can be fixed in the activity? describe each?
How many moles are in 1g of baking soda (NaHCO3)? show all work
HELP! How did shays’s rebellion highlight major problems with the articles of confederation?
what is the aproximate break-even point for buying the mug refills in comparison to buying soft drinks in disposable cups?
Which principle of PLAIN should be applied to this document to make it easier to read?use of passive voiceuse of commandsattractive and effective design feature
what does an object in equilibrium has a net force of .