lulukins
lulukins lulukins
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

Difficukt question help

Difficukt question help class=

Respuesta :

JazzyP0tato
JazzyP0tato JazzyP0tato
  • 01-11-2017
Well, if two burgers and one hotdog costs 4.82, and one burger and two hotdogs cost 3.70, you substract those to find the cost of one burger.  Then you add that by two, and that's the cost of two burgers.  Now you just need the cost of two hotdogs.  Subtract the cost of two burgers and 4.82.  Then divide that by two.  That's answer!  
Answer Link

Otras preguntas

What were the main points of Roosevelt's "New Nationalism"?
Easy question with 20 points
A wire is bent to form four semi circles. How long is the wire to the nearest hundredths, when each wire is 32cm?
How does a disease become a pandemic?What strategies could help to prevent future pandemics from spreading?
which of the following does not supply smoke that contribute to air pollution​
Lorelei tosses a coin 4 times. What is the probability of tossing four heads? Express as a percent. Round to the nearest tenth if necessary
In a free enterprise economy, which factor determines what is produced? A. competition B. purchase price C. consumer demand D. government
A parabola opening up or down has vertex (0,- 1) and passes through (6, – 10). Write its equation in vertex form.
PLEASE HELPP!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!! The number line shows the locations of points P, Q, R, and S. Which points have a distance of 5 units between th
guess what sport i play get it correct and get brnist good luck only 2 people can answer sooo hurry