blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

Simplify (–x2 +5) – (3 – 4x2)
if 30% of all students who enter a certain university drop out during or at hte end of their first year, what is the probability that more than 600 of this year
julia has 4 adults and 3 children coming over for dessert she is going to serve 2 small blueberry pies if she plans to give each person including herself an equ
What is the molar mass of CaSO4 ?
15-4t=3 how do i solve this in words
Which of the following will occasionally produced a duplicate gene
Barb is making a bead necklace.She strings 1 white bead,then 3 blue beads,then 1 white bead,and so on.Write the numbers for the first eight beads that are white
What is the plot in the story Charles by Shirley Jackson?
what is the solution to the proportion? 3y-8/12=y/5? Please be really discriptive
PLEASE HELP!!!! What was the most immediate obstacle to the formation of Israel? A) Palestinians who lived there B) Rule by Arab nations C) Legacy of ottoman co