grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

Devin exercised the same amount of time each day for 5 days last week . His exercise included walking and swimming . Each day he exercised,he walked for 10 min
What conflict drives the action forward in Romeo and Juliet? A. an ongoing argument between Mercutio and Romeo about women B. an ancient feud between the Montag
America had a two-fold imperialistic interest in Hawaii, one was using it as a base for Asian interests and the other was to develop this industry. a. cotton c.
add the like terms: -3ab+-10a+-8a
Which countries occupied North America in 1783 ?
Which most resembles a scientific model? A. computer keyboard B. computer hardware C. computer game D. computer mouse
Which phrase from the text suggests it is from an earlier time? Luxurious steamers Delicately tinted Standing like ghosts The tireless hand
Why does George Orwell present Animal Farm as a fable? A. to show what a perfect society would be like B. to make a moral point at the end of the story C. to po
If you grow 738 pumpkins and sell 481, how many do you have left? A. 481 B. 1,209 C. 690 D. 257
Which outcome resulted from the period of Prohibition in the United States?