winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

The Length of a swimming pool is 5 feet shorter than twice the width. Let n represent the width. which expression gives the legth of the swimming pool,(A 2n + 5
In a survey conducted by Joe Feagin, he found that ______ of whites surveyed agreed with prejudicial statements about blacks such as "blacks have less native in
What is the value of x? Enter your answer in the box. x =
Like dna rna contains four nitrogenous bases. Three of them are the same as those found in dna. The one that is different is called uracil the five carbon sugar
Commission or salary: Jill has a job offer. She is offered either $50 per day or £30 per day plus a commission of $3 for every plant she sells. How many plants
from the military point of view, the crusades were a ___
Help ASSAP with this question!!!!
The major similarity between the virginia plan and the new jersey plan was that they both called for a government with what
which technological improvement did the industrial robot bring a. greater improvement b. improved communication c. reduction of human workload d. faster transpo
Who discovered tRNA, the first non-coding gene product discovered