GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would be considered a sound device? Select all that apply. A)alliteration B)rhyme scheme C) a simile D)repetition
Will give Brainliest! if right! How many different 5-digit PIN numbers can be created using the digits 1,2,3,4, and 5 without repetitions? Will give Brainlies
Joaquin can't control the urge to splurge on things he does not need and often runs into financial problems. What disorder does he have? impulse-control disorde
Which of the following is an example of figurative language from “The Bells"? A)“To the turtle-dove that listens, while she gloats/On the moon!" B)“How we shiv
Why was the key rubbed with sadal paper in electroplating
Did the north or south achieve more of its goals in the compromise of 1850? why?
cual es el resultado de (-5+3)³ + (1+3)² =
should civil cases be tried before a jury
A wire is first bent into the shape of a triangle. Each side of the triangle is 6in long. Then the wire is unbent and reshaped into a rectangle. If the length o
The hypotenuse of 30-60-90 triangle is 24.2ft. Explain how to find the lengths of the legs of the triangle.