parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Hii! could someone help me with my english homework? I would really appreciate it.
Please need help with this ASAP !!!!!
Transistor circuits are sometimes referred to as switching circuits - Why is this?​
PLS HELP ME I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST!!!
*NEED AN ANSWER ASAP* My book didn’t explain how to solve these ones.
Instructions: Find the missing side. Round your answer to the nearest tenth. х 28° 25
A+ Series - Core Mathematics THEORY QUESTIONS Question 1 (SSSCE 2000 Ou 12a) Four angles of a hexagon are 130°, 160°, 112° and 80°. If the remaining angles are
Find the value of x. Round to the nearest tenth.
Find out the chemical names and formula e for the following common house hold substances - a) common salt b) baking soda c) washing soda d.) vinegar ​
PLS HELP ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!! _______________ are useful for comparing data and seeing which categories are m