hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Energy is released to be used by a cell when a phosphate group is removed from ADP to form ATP added to ADP to form ATP removed from ATP to form ADP added to AT
David charges $15 plus $5.50 per hour to mow lawns. Ari charges $12 plus $6.25 per hour to mow lawns. In what situations is Ari's charge greater than or equal t
Which list is organized from SMALLEST to LARGEST? It is Planet,Solar System,Galaxy,Universef
A group of similar cells that perform a single function is called a(an) a. nerve. c. tissue. b. organ. d. organ system.
Multiply. –7 ∙ 8 a. –56 b. –1 c. 1 d. 56
What is the role of DNA helicase during DNA replication?
Which values satisfy the inequality? |z| ≤ 5 Choose all answers that are correct A. z = –6 B. z = –5 C. z = –1 D. z = 8 oop
Which is a compound? water iodine air calcium
Why do you think Columbus saw only the coastal area of Mesoamerica? Please help. Thanks.
Which expression is equivalent to 16a + 24b ?