Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
A passenger in the rear seat of a car moving at a steady speed is at rest relative to a. the side of the road. b. a pedestrian on the corner ahead. c. the fr
The BEST weight to use for weight training in order to increase strength is one that __________. a. is challenging but still allows for proper form b. is heav
In factor analysis, correlations of scores with factors are called a. factor loadings. b. factor theories. c. trait theories. d. superfactors.
which statement about setting is true as it relates to a story
Whats the sum of 22 and 9? Sum just means "add" right?
Which of the following are Arrhenius Bases? A) CH3OH B) CH3COOH C) HOH D) H2NNH2
What is the significance of the seven rooms in the palace? a. They represent the cycle of life. b. They represent stories in the Bible. c. The represent the
your friend want to know the amont of salt added to her favorite fast food french fries what would you recommend that she do to find out the amount of salt
What statement is true about earth's tectonic plates ? a) they are floating on the lithosphere. b)they are floating on the asthenosphere. c)they are stable and
Tigers, lions, panthers, and leopards are some of the most beautiful member of the feline family. Based on context clues in the sentence above, the word feline