jhonyy16 jhonyy16
  • 03-03-2018
  • Mathematics
contestada

isabella bought one chocolate pie for 88 cents and one cookie for 65 cents. how much did isabella spend ?

Respuesta :

PandoraHearts
PandoraHearts PandoraHearts
  • 03-03-2018
153 cents or $1.53 sorry if I'm wrong
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2018
88+65=153

153 cents

Or

$1.53
Answer Link

Otras preguntas

In which type of text structure will an author most likely use words like because, as a result, and consequently?
What are the three types of RNA and their function?
what is euclid's lemma
The urge to secure markets led to fierce battles between the foreign trading companies in India.” Howwas it demonstrated?
PLEASE HELP I NEED IT TO PASS THIS CLASS
What is 2x times 3x............................
PLSS HELP IMMEDIATELY!!!! ILL MARK BRAINIEST IF U DONT LEAVE A LINK OR GUESS!!!!!
ill give brainly!Read the sentence. Hans planted both tomatoes and cucumbers in his garden only the cucumbers grew. What is the best way to revise the sentence?
Ross drives 305 miles in 5 hours. If Ross continues to drive at the sqme rate, how many miles can he drive in 15 hours?​
Does this figure have symmetry?