aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which factors affect both the solubility and rate of dissolution of a solid
Number 2 I don’t understand
One of the reasons the Roman Republic became the Roman Empire was because: A)the territory became too large for the Republic to control. B)there was a growin
Which factors affect the speed of ocean waves?
1. Because of the personal information contained in medical records, medical transcriptionists are responsible for reading their employer’s “__________ Policy”
How does organizing the past by period differ from organizing the past theme
THE TREATY OF VERSAILLES AND THE LEAGUE OF NATIONS what is the central idea of this text?
Solve the system. -3x + 4y = -22 2x + 7y = 5
differentiate between khadar and bhangar
A fruit fly experiment starts with 600 flies. If the number of flies after x days is given by the function P(x)=600e^0.3x, how many days will it be until there