isabellabiondosux isabellabiondosux
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

Which inequality can be used to find how many $2.50 fruit packs can be purchased for $15.00? Use f to represent fruit snacks

Respuesta :

831275
831275 831275
  • 04-03-2018
2.50f=15

f=6

Thats what I think it is, I'm sorry if I'm incorrect.
Answer Link

Otras preguntas

______ is when the main stem grows more strongly than branches?
when does the velocity and speed of a moving body becomes identical?
what is over utilisation
Suppose you are making yourself a sandwich. How many different sandwiches can you make if you have four choices in bread, two choices in meat, and five choices
The grocery store sells kumquats for $4.75 a pound and Asian pears for $3.00 a pound . Write an equation in standard form for the weight of kumquats k and Asian
Which of these mathematical advances occurred under the Guptas during the golden age in India? Select all that apply. a.discovered the ratio of pi (∏) b
Jorge y yo no bailan en el discoteca. Into a negative sentence
product A is 8oz and sells for $1.36 and product B is 16oz and sells for $3.20 which product has the lower unit price
If the cost of gasoline rose $5.00 per gallon, would people support offshoring drilling?
A rare chronic disease characterized by abnormal enlargement of the extremities is called .