reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

what is the science name for table salt
What can homeless people see,hear,feel,smell,taste
why does the body need so many organ systems
Which sentence is punctuated correctly? I used the green pen, not the red one for my homework. I used the green pen, not the red one, for my homework. I used th
In which sentence is the fraction written correctly? A. Jessie has finished one-quarter of her paper route. B. The hungry boy ate seven-eighths of the pizza.
In the division problem 64.94 ÷ 8.5, should the dividend and the divisor be multiplied by 10 or 100 to make the divisor a whole number
The width of a rectangle is 7 meters greater than its length. If the area of the rectangle is 170 square meters, write the quadratic equation in standard form f
what was the significance of Columbus's voyages
The two main philosophies in state politics are _____. A)liberalism B)rationalism C)materialism D)conservatism
a blood vessel with a thick layer of smooth muscle and elastic fibers is