jonytenis7
jonytenis7 jonytenis7
  • 02-04-2018
  • English
contestada

Please complete this analogy ASAP!!!

waltz: tango :: poetry:

Respuesta :

joliehandal joliehandal
  • 02-04-2018
waltz : tango :: poetry : sonnet
Answer Link

Otras preguntas

IncorrectYour answer is incorrectA vehicle factory manufactures cars. The unit cost C (the cost in dollars to make each car) depends on the number of cars made.
16 oz harbor peanut butter for 2.49 or a 64 oz jar of peanut butter for 6.99 round everything up to the nearest cent or hundreth. yes mam
Alpha Company sells their product for $ 1 each. The variable costs are $ 7 per unit and the fixed costs are $ 30,000 per year. How much should we sell the unit
32. Which of the following best explains why fertilization in sexual reproduction enhances genetic variability more than would be expected in asexual reproducti
A door to playhouse is 50 inches tall.Which of the following is another measure eaqual to the height?A.4 ft 2 in.B.4 ft 1 in.C.4 ft 1/2 in.D.5 ft
what are 4 numbers that are divisible by both 4 and 6
At the clothing store, you purchase a shirt for $29.85. pants for $32.15, and jewelry for $15.45. The total bill comes tobefore tax
determine the dimensions(length and width) of a landscape design element.
Use the expressions from the previous questions to determine Mary’s age.
How to solve for area of number 6 to the nearest square unit