litzyareli56p000di
litzyareli56p000di litzyareli56p000di
  • 03-05-2018
  • Mathematics
contestada

Mary spent $37.80 on batteries.If they cost $7.56 / pack,how many packs did she buy?

Respuesta :

alyssadbowden
alyssadbowden alyssadbowden
  • 03-05-2018
37.80 divided by 7.56 is 5. So she bought 5
Answer Link
yellow15
yellow15 yellow15
  • 03-05-2018
She bought 5 packs b/ 37.89 divided by 7.56 equals 5.
Answer Link

Otras preguntas

What should I eat before when I take Doxycycline Monohydrate to stop stomach side effects?
20 points and brainliest. Please help me.
PLEASE HELP ME WITH THIS KHAN ASAPI did 5 hours of Khan :(
How effective are the original vaccines without the booster?.
Cross-multiply to test if the problem is proportion. Choose Yes or No1.1/0.66 = 20/12
8:4 and 16:64 are equal ratios?
Please help!! Which is an example of a primary source?
how does the authors point of view show a contribution to the text
Line K has the equation 9x-4y=-5x4. Line L is parallel to line K, but line L passes through the point (4,7). The equation for L in slope-intercept form is______
Anthony has a lunch account in the school cafeteria. The balance, g(x), in his account at the beginning of the month can be represented by the function g(x) = -