quinnkelly56
quinnkelly56 quinnkelly56
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

How do you fingerpick a uke?

Respuesta :

sinoatorres
sinoatorres sinoatorres
  • 02-04-2020

Answer:

with a shovel and diggit out

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?
A Stone of mass 20kg fall from a height 5m.what is the time take to reach the ground? 2 . The average kinetic energy of body(neglect energy loss and take gravi
2. Change the following sentences as directed in the brackets:i Columbus discovered America. (into passive voice)il. Jaydev asked me where I lived. (into direct
A music player was marked down by 1/4 of the original price. a. If the sales price is $128, what is the original price? b. If the music player was marked up by
HELPPPPPP PLEASEEEEEe
“they fit me well” into Spanish trans
Describe two products that you use or see in your daily life that need special waste management when they are finished being used and can't be placed in regular
if two people agree to pay half of the bills and client a pays $488 one month and client b pays $294 how much is owed to client a
Which is a sign of pests in an operation? Paper scraps found balled up in a drawer Small pin holes found in sink plumbing Oily substance dripping from a range h
Which cell structure do nutrients pass through to enter a cell?