lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Describe your favorite meal and write a persuasive argument to convince someone to try that meal. please help me
the invisible line at 0 degrees longitude is called
what is the suffix of enactment
Which best explains the caste system? a. a Buddhist idea that each person has many lives until they reach spiritual perfection b. the belief that the essentia
If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost
The agricultural revolution led to the need for organized a. greenhouse gas reform b. Technological reform c. Government d. Pest Control
a set of chemical reactions within an organism
Which best describes the significance of the Epic of Gilgamesh? a. It is a classic epic and a source of information on Sumerian values. b. It explains why the
jason owes $15 for last months gas bill also. the total amount of the two gas bills is spilt evenly among the 4 roommates
Which statement best describes how a catalyst can speed up a chemical reaction?